PRŮMYSL A BYTOVÉ DOMY

Průmyslová sekční vrata

prumyslova sekcni

Sekční vrata se otevírají svisle, a poskytují tak prostor před vraty i za vraty.

Lamely vrat se ukládají naplocho pod stropem, svisle nad otvorem nebo podle sklonu střechy. Sekční vrata konstrukční řady 50 z oceli, kombinace oceli a hliníku nebo hliníku přesvědčují jedinečnou šíří programu, špičkovým designem vrat a certifikovanou bezpečností. U sekčních vrat Compact se jednotlivé lamely skládají svisle hned za překladem. Minimální hloubka zasunutí je obzvlášť výhodná u hal s kopulovými světlíky a prosklenými střechami a fasádami. Vrata někdy tvoří velkou část obvodového pláště průmyslových budov. Představují tak enormní potenciál energetických úspor – informace o amortizaci a dodatečném vybavení najdete v kompasu energetických úspor Hörmann.

Katalog ke stažení

Prumyslova sekční katalog

 

Poptávkový formulář

Poptávka

Videa

Rychloběžná vrata

rychlobežná vrata

Rychloběžná vrata Hörmann se používají ve vnitřních prostorech nebo jako venkovní uzávěr k optimalizaci dopravního toku, zlepšení klimatu v místnostech a k úspoře energie. Program Hörmann zahrnuje vertikálně i horizontálně otevíratelná transparentní vrata s flexibilním pláštěm, také v kombinaci se sekčními a rolovacími vraty, ale i výkonná a na údržbu nenáročná spirálová vrata s hliníkovými profily s hladkým povrchem. Vrata někdy tvoří velkou část obvodového pláště průmyslových budov. Představují tak enormní potenciál energetických úspor – informace o amortizaci a dodatečném vybavení najdete v kompasu energetických úspor Hörmann.

Katalog ke stažení

rychloběžná vrata katalog

Poptávkový formulář

Poptávka

Videa

Rolovací vrata a rolovací mříže

rolovaci vrata a mřížerolovaci vrata a mříže

Rolovací vrata a rolovací mříže Hörmann z hliníku a oceli jsou díky své geniálně jednoduché konstrukci s minimem komponentů mimořádně hospodárné. Jsou to uzávěry, které se znovu a znovu osvědčují v každodenním provozu. Rolovací vrata a rolovací mříže nezabírají nad otvorem téměř žádné místo. Navíjejí se kompaktně za překladem. Po stranách a v prostoru stropu se neztrácí žádná cenná užitná plocha haly. Vysoká specializace ve výrobě rolovacích vrat a mříží Hörmann značně přesahuje běžný standard. Realizace speciálních řešení patří ke každodenním úkolům našeho výkonného týmu. Rolovací mříž RollMatic je díky své kompaktní konstrukci s max. 335 mm potřebného prostoru u překladu, resp. hloubky instalace zvláště vhodná pro malé uzávěry prodejen s omezenými prostorovými podmínkami. Vrata někdy tvoří velkou část obvodového pláště průmyslových budov. Představují tak enormní potenciál energetických úspor – informace o amortizaci a dodatečném vybavení najdete v kompasu energetických úspor Hörmann.

Katalogy ke stažení

Rolovaci vrata a mrize katalogrolovací mříže katalog

Poptávkový formulář

Poptávka

Video

Nakládací technika

nakládací technikanakládací technikanakládací technika

Vyrovnávací můstky Hörmann jsou promyšlená řešení pro přesné vyrovnání rozdílů mezi ložnými plochami různých nákladních automobilů a nakládacími rampami. Díky tomu je možné náklad naložit do nákladního automobilu nebo jej vyložit jediným horizontálním pohybem. Robustní ocelová konstrukce s platformou odolnou proti zkroucení bez problémů vyrovná boční sklon i u nerovnoměrně naloženého nákladu. Spolehlivá hydraulika se 2 zvedacími válci a jedním válcem pro klín zvládá všechny situace, snadno se ovládá a především je bezpečná, protože tyto nakládací můstky jsou vybaveny automatickými ventily nouzového zastavení ve zvedacích válcích. Ty nakládací můstek bleskově zajistí. To je důležité v případě, že platforma je ještě zatížena, ale nákladní automobil už odjíždí. Hörmann nabízí pro každou nakládací situaci správné řešení efektivní nakládky a vykládky. Nechte si podrobně poradit od specialistů pro nakládací techniku společnosti Hörmann.

Límce chrání překládané zboží před povětrnostními vlivy, šetří náklady na energii, zabraňují průvanu, a tím výpadkům personálu v důsledku onemocnění. Při kombinaci s nakládacími můstky jsou nákladné přístřešky a přístavby ramp zbytečné. Plachtové těsnicí límce Hörmann se přizpůsobí každé velikosti nákladního automobilu a jsou proto univerzálně použitelné. Kvalitní horní a boční plachty namontované na pozinkovaném vtlačitelném rámu vytvářejí stabilní a pružnou konstrukci, odolnou proti roztržení. Plachty a díly rámu jsou za účelem snadné montáže vyrobeny jako sešroubovatelné samostatné prvky, proto je i jejich výměna bezproblémová a nenákladná. Rozsáhlý program doplňují nafukovací těsnicí límce a polštářové těsnicí límce pro speciální použití.

 

Předsazené komory se instalují před halu. To znamená, že je hala plně využitelná až po vnější stěny. Předsazené komory Hörmann jsou vždy dobrým rozhodnutím v případě, že haly nepřipouštějí instalaci vnitřních ramp nebo není možné rampy podjíždět. Kompletní předsazená komora se skládá z podesty s nakládacím můstkem, obložení stěn a stropu a nakládacího otvoru s těsnicím límcem. V kombinaci s tepelně izolovanými průmyslovými vraty Hörmann se předsazené komory doporučují zejména pro překládku zboží citlivého na teplotu. Nákladní automobily přitom mohou být přistavovány pod úhlem 90° i bočně posunuté v ostrém úhlu. Předsazené komory dodáváme jako samostatná tělesa nebo řadové sestavy.

Katalog ke stažení

nakládací technika katalog

 

Poptávkový formulář

Poptávka

Videa

Vrata pro hromadné garáže

Vrata pro hromadné garážeVrata pro hromadné garáže
Optimální hospodárnost, trvalá funkční a osobní bezpečnost a mimořádně klidný chod i při vysoké frekvenci – to jsou výrazné vlastnosti vrat pro hromadné garáže.

Vrata pro hromadné garáže – mnoho provedení, jedna kvalita, optimální hospodárnost, trvalá funkční a osobní bezpečnost a mimořádně klidný chod i při vysoké frekvenci – to jsou výrazné vlastnosti vrat pro hromadné garáže. Výklopná vrata N 500 jsou určena pro soukromé dvougaráže a pro hromadné garáže do 25 parkovacích stání. Výklopná vrata ET 500 se při otevírání a zavírání vychylují pouze do 40 mm, a jsou proto optimální pro hromadné garáže např. i u chodníků. Konstrukce posuvných vrat ST 500 se kromě toho vyznačuje minimální hloubkou instalace v oblasti překladu

Katalog ke stažení

vrata pro hromadne garaze katalog

 

Poptávkový formulář

Poptávka

Protipožární posuvná vrata

protipozarni vrataprotipozarni vrata

Pro všechny typy objektů dodává společnost Hörmann v závislosti na požárním zatížení spolehlivá řešení posuvných vrat odpovídající provozu a riziku, a to v jednokřídlém i dvoukřídlém provedení. Protipožární konstrukce jsou testovány podle normy DIN 4102, jejich kvalita je průběžně sledována Zkušebnou materiálů pro stavebnictví (MPA) v Braunschweigu a schvalována Německým institutem stavební techniky (DIBt).
Kouřotěsná protipožární posuvná vrata pro bezpečné únikové a záchranné cesty jsou navíc testována i podle DIN 18095. Doporučují se pro všechny prostory s vysokou frekvencí osob, kde je v případě požáru nutné chránit lidi před šířením životu nebezpečných zplodin.
Pro rychlý průchod osob a průjezd vozíků nebo menších dodávkových vozidel jsou vhodná protipožární posuvná vrata s integrovanými / únikovými dveřmi. Integrované / únikové dveře jsou z požárně technických důvodů zásadně vybaveny samozavíračem dveří s kluznými lištami.

Katalog ke stažení

protipozarní vrata katalog

 

Poptávkový formulář

Poptávka

Video

Posuvné a otočné brány

POSUVNÉ BRÁNY

 

Posuvné brány Hörmann ze stabilních ocelových profilů se dodávají jako kompletní prvek s šířkou otvoru až 16 metrů. S protiběžnými zařízeními tak lze dosáhnout šířky až 32 metrů. Konstrukce je samonosná. Výhody: Minimální rozsah základových prací. Žádná montáž vodicích kolejnic, žádné poruchy chodu brány při náledí, sněhu nebo hrubém znečištění.

Poptávkový formulář

Poptávka

Kyvná vrata a plastové závěsy

kyvna vrata a plastove zavesykyvna vrata a plastove zavesy

Kyvná vrata Flex Hörmann jsou koncipována pro použití uvnitř budov při normálním provozu vysokozdvižných vozíků. Kyvná vrata se za účelem snadné montáže dodávají kompletně předmontovaná. Vrata by měla být dvakrát tak široká a o 500 mm vyšší než přepravované zboží.

Plastové závěsy Flex Hörmann jsou vhodné zejména jako cenově výhodné uzávěry velkých otvorů hal. Odolné pásy z PVC se do značné míry těsně uzavírají a otevřou se jen na šířku vozidla nebo nákladu. Tím se tepelné ztráty i při silném provozu redukují na minimum. Prvotřídní transparentnost zlepšuje světelné podmínky a snižuje náklady na osvětlení. Plastové závěsy Flex jsou vhodné pro použití při výrobě potravin nebo léků a v mrazírenských provozech.

Poptávkový formulář

Poptávka

Dopravní sloupky

dopravní slopukydopravní sloupkydopravní sloupky

Dopravní sloupky představují jednu z nejčastěji používaných forem kontroly příjezdu – právem, protože možnosti použití sloupků jsou rozmanité. Naše dopravní sloupky umožňují flexibilní a zároveň spolehlivou regulaci příjezdu a průjezdu.
S individuálními koncepcemi řídicích jednotek a také kombinací různých provedení dopravních sloupků je možné vytvořit řešení přizpůsobená přesně Vašim potřebám. Pro zaručení vysoké míry stability a také odolnosti vůči teplotám a povětrnostním podmínkám podstupují naše dopravní sloupky rozsáhlé zkoušky kvality a bezpečnosti.

Naše Security Line Vám nabízí dopravní sloupky pro každodenní kontrolu příjezdu například na soukromá parkoviště, příjezdy na komerční pozemky nebo pěší zóny. Security Line zahrnuje automatické, poloautomatické, vyjímatelné a pevné dopravní sloupky. Navíc nabízíme zesílené dopravní sloupky se zvýšenou úrovní ochrany.

Naše High Security Line je správnou volbou pro zajištění zvlášť citlivých zón s nejvyššími bezpečnostními požadavky. Zahrnuje automatické, vyjímatelné a pevné dopravní sloupky, které mají mezinárodní bezpečnostní certifikace nebo odpovídají jejich požadavkům. Tyto dopravní sloupky proto přesvědčí nejvyšší úrovní ochrany.

Automatické dopravní sloupky mají tu výhodu, že je lze v případě potřeby bez manuálního úkonu spustit do země a stejně rychle znovu vysunout. Tak lze na přechodnou dobu umožnit bez problémů vjezd jednotlivých vozidel, dalšímu průjezdu je ale účinně zabráněno. Naše automatické dopravní sloupky jsou dostupné v různých provedeních, podle potřeby ochrany a frekvence používání.

Poloautomatické dopravní sloupky jsou vhodné pro všechny scénáře použití s nízkými frekvencemi používání (cca 5 pohybů za den, celkem 3 000 000 pohybů).
Použijte naše poloautomatické dopravní sloupky například k rezervaci parkovacího místa na parkovišti Vaší firmy. Vysunutý dopravní sloupek zamezuje obsazení parkovacího místa cizí parkující osobou. Oproti tomu osoby s parkovacím oprávněním mohou parkovací místo využít bez problémů po manuálním spuštění dopravního sloupku.

Katalog ke stažení

bezpečnostní zábrany katalog

Poptávkový formulář

Poptávka

Bezpečnostní zábrany a zátarasy

zátarasyzátarasy

Pokud určitá oblast vyžaduje nejvyšší úroveň bezpečnosti a musí být trvale nebo přechodně chráněna proti neautorizovanému příjezdu, jsou pro Vás vhodným řešením naše vysoce bezpečnostní zábrany řady High Security Line Hörmann.
Podle druhu a velikosti chráněného areálu můžete u společnosti Hörmann volit mezi dopravními sloupky, hrotovými zábranami nebo zátarasy a jednotlivé výrobky vzájemně flexibilně kombinovat a také využít individuální koncepce řízení.
Volitelná nouzová funkce EFO vysune naše automatické zátarasy, dopravní sloupky a hrotové zábrany během 1,5 sekundy.

Vysoce bezpečnostní zábrany – přehled bezpečnostních úrovní

Bezpečnostní úroveň vysoce bezpečnostní zábrany se posuzuje na základě různých energií nárazu. Síla nárazu závisí na typu, hmotnosti a rychlosti vozidla. Nárazová energie je rozhodující pro poškození a funkci.

Nárazová energie se zničením

Hodnota udává, jaké rychlosti nárazu určitého typu vozidla může vysoce bezpečnostní zábrana odolat. Jestliže do vysoce bezpečnostní zábrany najede např. vozidlo o hmotnosti 6800 kg rychlostí 87 km/h (viz graf), může dojít k nevratnému poškození mechaniky a konstrukce, takže se vysoce bezpečnostní zábrana po nárazu musí vyměnit. Průjezdu se však zabrání.

Nárazová energie bez zničení

Hodnota vyjadřuje, že vysoce bezpečnostní zábrana odolá nárazu určitého typu vozidla v maximální rychlosti, aniž by došlo k poškození její mechaniky a konstrukce. Jestliže do vysoce bezpečnostní zábrany najede např. vozidlo o hmotnosti 6800 kg rychlostí 52 km/h, funkčnost a bezpečnost vysoce bezpečnostní zábrany zůstanou zachovány.

Zátarasy

Jako zvýšené bezpečnostní opatření pro vjezdy a výjezdy do šířky 6 metrů je doporučováno použití zátarasů.
Podle okolností je možné naše Road Blocker buď zapustit zcela do země do jedné roviny s jejím povrchem, nebo je alternativně namontovat na hotový povrch bez zemních prací. V normálním provozu jsou zasunuté v rovině se zemí, v nouzové situaci se mohou rychle vysunout a tak účinně zadržet neautorizovaná vozidla.
Naše zátarasy o výšce 500 nebo 1000 milimetrů jsou podle ratingu nárazových testů certifikovány jako PAS68 nebo mu odpovídají. Road Blocker 1000 tak odolá nákladnímu vozidlu o hmotnosti 7,5 tun najíždějícímu rychlostí 80 km/h.

Hrotové zábrany

Naše hrotové zábrany M umožňují kontrolovaný jednostranný průjezd až do šířky 6 metrů. Zamezují průjezdu v protisměru tím, že hroty probodnou pneumatiky vozidla a to se pak po několika metrech zastaví.
Tato zábrana Tyre Killer, která se montuje na hotový povrch, je vhodná pro nízké frekvence používání.
Pro vysoké frekvence používání je vhodná varianta Tyre Killer H, zapuštěná v jedné rovině se zemí. Tato hrotová zábrana ve vjezdu poskytuje lepší ochranu i před velkými vozidly, jako jsou nákladní vozidla.

 

Katalog ke stažení

bezpečnostní zábrany katalog

 

Poptávkový formulář

Poptávka

Automatické závory

automatické závoryautomatické závory

Automatické závory jsou určeny pro kontrolu vjezdu vozidel i s nejvyšší hustotou provozu. Jedinečná konstrukce a kvalitní dílenské zpracování dává záruku dlouhé životnosti. Široká škála nabízených modelů uspokojí i ty nejnáročnější požadavky zákazníků.
Automatická závora od 2,5m do 9m je určena pro regulaci vjezdů a výjezdů vozidel na komunikacích, v průmyslových objektech a na parkovištích. Automatická závora je charakteristická plynulým pohybem a velmi tichým chodem. Závora může pracovat samostatně jako autonomní zařízení nebo může být součástí závorových systémů. Díky své odolné konstrukci lze použít automatickou závoru i ve velmi intenzivním provozu vozidel. Závora je vhodná pro průmyslové objekty, parkovací systémy, parkovací domy, garáže, nemocnice, veřejná,hotelová a podniková parkoviště, atd.

Poptávkový formulář

Poptávka

Automatické dveře

Automatické posuvné dveře vyráběné se užívají jako vstupní nebo interiérové, zvláště v místech s vysokou frekvencí průchodu osob nebo v místech s požadavkem na bezbariérový průchod či vysokou exkluzivitu.
Dodáváme moderní automatické dveře z kvalitních systémových komponentů. Díky vývojovému centru výrobce udáváme technologické trendy současné doby a veškeré její výrobky tak splňují i ty nejnáročnější požadavky jak v soukromé tak průmyslové oblasti. Při napojení na EPS nebo EZS je lze použít i pro účel únikového východu nebo, jsou-li v patřičné úpravě, i jako protipožární uzávěry

Poptávkový formulář

Poptávka

Pohony garážových vrat

pohony garážových vratpohonypohony

Pro otevření garážových vrat ani nemusíte vystoupit z auta. Stačí vám jediný stisk tlačítka a jste pohodlně na místě, chránění před nepřízní počasí.

 

Katalog ke stažení

pohony garážových vrat katalog

Poptávkový formulář

Poptávka

Pohony posuvných a otočných bran

  • Pohony otočných bran

Pohon otočných bran RotaMatic Hörmann je díky svému modernímu, štíhlému designu sladěn s vaší krásnou otočnou bránou. Stejně příkladná jako vzhled je i jeho funkčnost a bezpečnost. Pohodlí pohonu se nemusíte vzdát ani bez přímého připojení na elektrickou rozvodnou síť. Pohon RotaMatic Akku to umožňuje.

Pohon otočných bran VersaMatic s integrovanou řídicí jednotkou je ideálním řešením i pro neobvyklé montážní situace. Je vhodný například pro montáž na zvláště hluboké pilíře brány; rovněž umožňuje variabilně volit polohu montáže, a optimálně ji tak přizpůsobit dané situaci. Navíc není nutné montovat samostatnou řídicí jednotku – to šetří místo a čas. Kromě toho pohon VersaMatic boduje osvědčenou technikou: Jeho rychlost je např. možné individuálně nastavit, čímž lze docílit rovnoměrného chodu u všech velikostí bran.

Stejně flexibilní jako pohon VersaMatic jsou i možnosti jeho napájení. Pokud na bráně nemáte přívod elektřiny, můžete použít nezávislý VersaMatic Akku Solar.

  • Pohony posuvných bran

Vynikajícími přednostmi pohonu posuvných bran LineaMatic jsou kompaktní, výškově nastavitelná skříň ze zinku litého pod tlakem a plastu zesíleného skelnými vlákny a spolehlivá elektronika pohonu.

Pohon posuvných bran STA 400 je dimenzován zejména pro velké brány. Vhodná řídicí jednotka B 460 FU zaručuje precizní rozjezd brány a pozvolné zastavení.

Katalog ke stažení

pohony garážových vrat katalog

Poptávkový formulář

Poptávka